klatka

          W dniu 21 września 2019r. w okolicach: Szczutowa, Karlewa, Słupi i  Urszulewa odbędzie się IV Bieg Dwóch Jezior.  Trasa biegu poprowadzona będzie w większości po oznakowanych drogach leśnych i gruntowych, wzdłuż J. Szczutowskiego i dookoła J. Urszulewskiego. Długość trasy – 15 km (około 7 km  szosa asfaltowa, 8 km drogi leśne i gruntowe, kilkaset metrów  ścieżki leśne i chodniki). Dodatkowo jako imprezy towarzyszące odbędą się biegi: VIPów i Nastolatków - na bieżni szczutowskiego stadionu, Nordic Walking na dystansie 5 km.

ORGANIZATORZY: Urząd Gminy Szczutowo, Stowarzyszenie na rzecz Budowy Hali Sportowej w Szczutowie.  WSPÓŁORGANIZATORZY: Tartak Urszulewo, Szkoła Podstawowa w Szczutowie, Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś” Sierpc.

I Bieg Dwóch Jezior odbył się w 2004r. Pomysł na jego organizację zrodził się wśród szczutowskich biegaczy. Zaangażowanie się wójta Gminy Szczutowo Andrzeja Twardowskiego i radnych (w szczególności Marka Poczwardowskiego) było impulsem  do organizacji IV Biegu Dwóch Jezior

Serdecznie zachęcamy zawodniów z całej Polski  do spróbowania swoich sił na trasie biegu (Nordic Walking  rozegrany będzie na tej samej trasie), a kibiców do dopingowania sportowców.

Historia biegu

Bieg Dwóch Jezior organizowany jest od 2004 r. Celem tej sportowej imprezy jest popularyzowanie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promowanie atrakcyjnych turystycznie terenów Gminy Szczutowo i Gminy Skrwilno

Trasa Biegu Dwóch Jezior  (długości 15km)  eksponuje więc walory turystyczne  naszej okolicy. Prowadzi  przez kompleks lasów pomiędzy Szczutowem i Urszulewem, wokół Jeziora Urszulewskiego oraz  Jeziora Szczutowskiego. 

 W kolejnych edycjach biegu głównego brało udział wielu sportowców z różnych stron  Polski m. in. z:  Warszawy, Włocławka, Torunia, Płocka, Ciechanowa, Brodnicy, a także ze Skrwilna, Sierpca i Szczutowa.  Wyniki poszczególnych biegów prezentowane są   na stronie  www.maratonypolskie.pl.

Na starcie III Biegu Dwóch Jezior w dniu 17 czerwca 2006r. stanęło dziewięćdziesięciu lekkoatletów. Najmłodszy liczył szesnaście, a najstarszy - prawie osiemdziesiąt lat.

Przed biegiem głównym młodzi zawodnicy mogli spróbować swoich sił w Szczutowskiej Mili, a zaproszeni goście i sponsorzy - w Biegu VIP-ów.

 Uczestnicy biegów  nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.  Dodatkowo wśród uczestników losowany był telewizor.

Bieg cieszy się dużym uznaniem wśród zawodników, o czym świadczą ich opinie (www.maratonypolskie.pl,  DZIAŁY -  encyklopedia, MIASTO – Szczutowo):

Bardzo sympatyczna lokalna impreza biegowa, chociaż już o zasięgu krajowym, bo pojawili się biegacze z całej Polski. Organizatorzy i liczni sponsorzy (główny to Tartak w Urszulewie) bardzo zaangażowali się w sprawne przeprowadzenie imprezy. Liczne nagrody, ładne medale, napoje na trasie, posiłek po biegu. Trasa urozmaicona (asfalt, drogi polne, dukty leśne, drogi żwirowe), trochę podbiegów, ładne widoki. Warto uczestniczyć za rok:)Dobry bieg, trasa przełajowa w malowniczej scenerii - pól , jezior i lasów.

Bardzo fajna, kameralna impreza bez fajerwerków, ale widać porządne przygotowanie.